RSSFacebookTwitterYouTube
 

Wiadomości

24.02.2012

Nowe materiały i filmy

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi folderami, mapami i filmami umieszczonymi odpowiednio na stronach http://tnz.most.org.pl/nso1/foldery/, http://tnz.most.org.pl/nso1/mapy/ i http://www.youtube.com/naturasieodplaca [ czytaj więcej ]

16.01.2012

Materiały konferencyjne

Na stronie http://tnz.most.org.pl/nso1/konfrencja/ umieściliśmy prezentacje z będącej podsumowaniem projektu konferencji „Inwestycje na obszarach Natura 2000”, która odbyła się w dniach 22-24 listopada 2011 w Poznaniu, na targach Poleko. [ czytaj więcej ]

18.11.2011

Zapraszamy na konfrencję podsumowującą projekt i stoisko na Poleko

Towarzystwem na rzecz Ziemi i Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zapraszają na konferencję, która odbędzie się w dniach 22 - 24.11.2011 r. w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO. Szczegóły: http://www.frgp.pl/8/aktualnosci/ Zapraszmy też na stoisko projektu (nr 14 w pawilonie 3) oraz towarzyszące mu pokazy filmów z cyklu „Natura się o(d)płaca” zrealizowanych w ramach projektu. Szczegóły: Program targów POLEKO (PDF). [ czytaj więcej ]

26.09.2011

Mapy interaktywne

Zapraszamy do obejrzenia map interaktywnych gmin przygotowanych w ramach projektu: Gminy Ińsko, Gminy Bukowina Tatrzańska, Gminy Aleksandrów Kujawski, Gminy Narewka, Gminy Mszana Dolna, Gminy Lądek Zdrój i Gminy Płaska. [ czytaj więcej ]

21.09.2011

Pierwsze 5 odcinków II części cyklu na Youtube

Na kanale projektu "Natura się o(d)płaca" http://www.youtube.com/user/Naturasieodplaca umieściliśmy 5 odcinków II części cyklu: Dębowa Kłoda, Mszana Dolna, Plaska, Narewka i Ińsko. W tej części cyklu prezentujemy gminy, w których wdrażanie Natury 2000 napotkało opór społeczności lokalnych i przykłady rozwiązań. [ czytaj więcej ]

Wideo

Efekty projektu

Efekty projektu

Zasadniczym efektem projektu będzie wzrost akceptacji dla sieci Natura 2000 i generalnie ochrony przyrody w Polsce, obalenie mitu, że Natura 2000 uniemożliwia rozwój.

Efekty szczegółowe:

  • Stworzenie i umocnienie pozytywnego wizerunku sieci Natura 2000 w społeczeństwie, zarówno na poziomie lokalnym, jak ogólnopolskim.
  • Uświadomienie korzyści związanych z funkcjonowaniem sieci Natura 2000.
  • Wypromowanie pozytywnych przykładów harmonijnego współżycia społeczności lokalnych z Naturą 2000, pozytywnych przykładów wykorzystania walorów ostoi Natura 2000 w kraju i za granicą.
  • Z jednej strony wzmocnienie regionów, które uważają, że są poszkodowane w związku z utworzeniem ostoi Natura 2000, z drugiej „dowartościowanie” i wypromowanie regionów, które wspierały tworzenie sieci Natura 2000 lub co najmniej nie były temu przeciwne.
  • Wypromowanie Natury 2000 jako europejskiej sieci obszarów chronionych i zasad jej ochrony (co podlega ochronie i w jaki sposób).
  • Wypromowanie projektów i inicjatyw związanych z utworzeniem sieci Natura 2000.
  • Zainicjowanie nowych działań związanych z wykorzystaniem walorów przyrodniczych ostoi Natura 2000.
  • Wykorzystanie potencjału poszczególnych ostoi Natura 2000 i całej sieci dla lokalnego ekorozwoju.
  • Wypromowanie na poziomie lokalnym i wykorzystanie mechanizmów finansowych związanych z funkcjonowaniem sieci Natura 2000, w szczególności programów Life+ i Priorytet V PO Infrastruktura i Środowisko.
  • Wykorzystanie doświadczeń wnioskodawcy we wdrażaniu sieci Natura 2000 na poziomie lokalnym, nabycie nowych umiejętności, kontaktów i doświadczeń, wzmocnienie organizacji.

Zostanie sprawdzone czy projekt osiągnął zakładane cele. Raport z realizacji zostanie opublikowany na stronie www projektu, przesłany do sponsorów, mediów i potencjalnie zainteresowanych podmiotów.

Projekt został przygotowany we współpracy z firmą Cross Media PR, jedną z głównych agencji w Polsce działających w branży public relations i reklamy.

Na stronie http://tnz.most.org.pl/nso1/mapy/ umieściliśmy przygotowane w ramach projektu mapy (już łącznie 10), a na stronie http://tnz.most.org.pl/nso1/foldery/ foldery (także 10), natomiast *tutaj* sprawozdanie z odbytych wizyt studyjnych. Wydaliśmy też 3 filmy promocyjne dla gmin: Dębowa Kłoda, Ińsko i Mszana Dolna.

Na stronie http://tnz.most.org.pl/nso1/konfrencja/ umieściliśmy prezentacje z będącej podsumowaniem projektu konferencji „Inwestycje na obszarach Natura 2000”, która odbyła się w dniach 22-24 listopada 2011 w Poznaniu, podczas targów Poleko.

 

« wstecz | drukuj do pdf | drukuj | w górę